Prezračevalni sistemi so pogosto tarča številnih neresnic
Slabo!Zadostno!Dobro!Prav dobro!Odlično!

V Sloveniji še vedno najpogosteje bivalne prostore prezračujemo z mehanskim zračenjem, z odpiranjem oken, vendar tudi vse pogosteje z lokalnimi prezračevalnimi sistemi. Namreč, prezračevalni sistemi postajajo vse bolj priljubljeni, saj omogočajo enakomerno prezračevanje in odzračevanje, ne da bi pri tem izgubljali toploto ali hlad. Prav tako preprečujejo vdor zunanjih onesnaževalcev, mrčesa in žuželk, alergenov, kot sta pelod in cvetni prah ter hrup iz ulice ali soseske, čemur se pri prezračevanju z opiranjem oken ne moremo ogniti. Kljub številnim prednostim pa so prezračevalni sistemi tarča številnih neresnic, ki jih pojasnjujemo v tem članku.

Svež zrak

Prezračevalni sistemi – neresnice

Čeprav sta mehansko in prisilno prezračevanje lahko ob pravilni uporabi zelo učinkovita, je resnica takšna, da smo pri zračenju z odpiranjem oken premalo dosledni in zračimo šele takrat, ko so koncentracije onesnaževalcev zraka v bivalnih prostorov že visoke. Zato je prisilno prezračevanje, kot pogosto imenujemo prezračevanje s prezračevalnimi sistemi, odlična rešitev, saj ves čas skrbi za enakomerno prezračevanje predihanega zraka, ki lahko vpliva na splošno dobro počutje.

Ker je trend vgradnje prezračevalnih sistemov prisoten šele dobro desetletje, se pojavljajo nekatere nejasnosti in dvomi o njegovi uporabi in načinu delovanja. Najpogosteje se pojavljajo vprašanja glede glasnosti, dvigovanja prahu, povzročanju prepiha, porabi električne energije in prepovedi odpiranja oken.

Zmote o prezračevalnih sistemih

Največja zmota o prezračevalnih sistemih je, da porabijo veliko električne energije. Če primerjamo porabo električne energije prezračevalnih sistemov s porabo električne energije televizije, ugotovimo, da prezračevalni sistemi porabijo pol manj električne energije kot televizija. Nekateri tudi zmotno mislijo, da uporaba prezračevalnih sistemov povzroča prepih, kar ne drži, saj pretok izmenjave zrake poteka nadzorovano. Prav tako se v stanovanjih, hišah in poslovnih prostorih, kjer so vgrajeni prezračevalni sistemi lahko odpirajo okna, njihovo delovanje pa ne dviguje hišnega prahu – ravno obratno, vgrajeni filtri skrbijo za najvišjo kakovost zraka.

Prezračevalni sistemi SIKU

Lokalne prezračevalne sisteme blagovne znamke SIKU odlikujejo močni in tihi motorji, ki so zaradi teh pomembnih lastnosti primerni tudi za spalnice in otroške sobe. V primerjavi s hrupom v urbanih okoljih, ki ga z odpiranjem oken spuščamo v notranje prostore, bi lahko rekli, da prezračevalni sistemi delujejo brezglasno ali z minimalno glasnostjo. Prav tako pa navdušujejo z upravljanjem na daljavo, preko pametnega telefona ali tablice.

© 02. 05. 2024 - turkish-embassy. Optimizacija spletnih strani.